rebranding i strona internetowa Hydrosolar

Nasze zadania

  • Branding
  • Front-End
  • Ikony
  • Projekt graficzny
  • UX – prototyp

Firma Hydrosolar to nasz stały klient dla którego 5 lat temu wykonaliśmy całkowity rebranding razem ze stworzeniem strony internetowej. Rebranding obejmował opracowanie nie tylko nowego logo firmy ale i księgi znaku, ikonografii, wiodącego motywu graficznego oraz zaprojektowanie wielu materiałów firmowych. Zwieńczeniem prac nad nową identyfikacją była strona internetowa.

Po pięciu latach przyszła kolej na odświeżenie tej ostatniej. Z radością wykonaliśmy nowy projekt strony internetowej zgodny z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi i  wykorzystujący możliwości RWD.

Przesuń zdjęcie dwoma palcami

Strona główna

Strona główna tradycyjnie pełni tutaj funkcję wizerunkową (stąd np duży nagłówek i zapętlone wideo widoczne zaraz po wejściu na stronę) i notyfikującą dzięki dostępnym od razu najnowszym aktualnościom i promocjom. Strona główna dzięki zastosowanej budowie modułowej może być modyfikowana przez klienta w zależności od aktualnych potrzeb. Dostępne moduły można dodawać lub usuwać a także przesuwać względem siebie.

Przesuń zdjęcie dwoma palcami

Skrócona oferta produktów

W związku z tym, że firma posiada już rozbudowany katalog internetowy dostępny dla partnerów na stronie firmowej należało zaprezentować ogólną ofertę produktów. Wykorzystaliśmy narysowane przy okazji opracowania identyfikacji wizualnej ikony produktowe i stworzyliśmy ogólną prezentację dostępnych produktów i marek z podziałem na grupy produktowe.

Przesuń zdjęcie dwoma palcami

Nowości i promocje

Wszystkie placówki Hydrosolar współpracują ściśle ze swoimi partnerami oferując im często nowe produkty oraz atrakcyjne promocje. Dlatego na nowej stronie koniecznie musieliśmy znaleźć miejsce dla obu typów treści. Wszystkie nowości i promocje wyświetlają się na zbiorczej stronie ale równie łatwo przyporządkować je np do lokalizacji za pomocą filtra czy otwierając podstronę konkretnej placówki.

Przesuń zdjęcie dwoma palcami

Bogata oferta szkoleń

Hydrosolar ma w swojej ofercie ogromną ilość szkoleń produktowych, technologicznych, dni otwartych itp. W związku z tym postanowiliśmy wykorzystać możliwości RWD i zaprojektowaliśmy kalendarz który bez trudu pomieści mnogość wydarzeń znajdujących się na stronie. Dla użytkowników dostępny jest widok kalendarza ale i listy wydarzeń uporządkowanych wg miesięcy oraz przypisanych do lokalizacji oraz kategorii.

Przesuń zdjęcie dwoma palcami

Mikro strony centrów

Produkty i usługi Hydrosolaru są dostępne w wielu polskich województwach a za dystrybucję odpowiada gęsta siatka hurtowni podlegających spółkom regionalnym. Aby pomóc użytkownikom odnaleźć najbliższe placówki zaprojektowaliśmy bazę prezentowaną w formie mapy oraz listy. Dodatkowo siedziba każdej ze spółek przedstawiona jest w formie mikro strony (landing page) zbierającej informacje z całej strony Hydrosolar zlokalizowane właśnie w danej spółce (promocje i nowości, szkolenia, aktualności).

Współpracę, na każdym etapie realizacji projektów, oceniamy jako w pełni profesjonalną. Łatwość kontaktu i pełne zrozumienie sprawiły, że prace przebiegały sprawnie i terminowo. Pracownicy – bardzo kreatywni i przyjaźni – służyli wiedzą i doświadczeniem, podpowiadając najlepsze możliwe rozwiązania (…) konstruktywna krytyka naszych pierwotnych pomysłów/założeń miała duży wpływ na ostateczną budowę serwisów internetowych. Wizualna oprawa stron opracowana ze smakiem, nieinwazyjna, adekwatna do branży, spójna z wizerunkiem firmy.

- Agata Tomkiewicz / Hydrosolar -