rebranding i strona internetowa Bottega IT minds

Nasze zadania

 • Art direction
 • Branding
 • Front-End
 • Ikony
 • Projekt graficzny
 • UX – prototyp

Bottega it Minds to firma szkoleniowa skupiająca specjalistów praktyków posiadających bogate doświadczenie w różnych technologiach branży it.

Z Bottega it Minds współpracujemy już od kilku lat. Poprzednio wykonaliśmy projekt strony internetowej. Tym razem, po kilku latach, mieliśmy przyjemność odświeżyć własny projekt dostosowując go do obecnych trendów, możliwości technologicznych i nowych oczekiwań klienta.

Zaczęliśmy jednak od podstaw opracowania nowego wizerunku klienta tworząc nowe logo i pełną identyfikację wizualną. Zależało nam na spójności komunikacji więc objęliśmy również pieczę nad sesjami fotograficznymi, które klient zrealizował we współpracy z wybranym fotografem.

Bottega nawiązuje do koncepcji renesansowej idei pracowni, w której pod okiem mentora swoje umiejętności rozwijają przyszli eksperci.

Taki kierunek obraliśmy więc dla całej komunikacji, począwszy od logo. Minimalistyczne a jednak bogate w dopracowane detale, nawiązujące do znaku π jako uniwersalnego symbolu nauki. π to także model kompetencji stosowany w Bottega – silny filar techniczny oraz silny filar wspierający: np. umiejętności miękkie, talent edukacyjny, charyzma, myślenie strategiczne.

Kolorystyka firmy pozostała niezmieniona. Granat to profesjonalizm, doświadczenie i odpowiedzialność a pomarańcz dodaje dynamizmu, symbolizuje wytrwałe dążenie do celu.

Zdjęcia – art direction

Chcąc skutecznie przekazać charakter firmy opracowaliśmy brief sesji zdjęciowych. Zależało nam na tym aby zdjęcia przedstawiały Bottegę – pracownię jako zespół ludzi o dużym doświadczeniu wspólnie rozwiązujący napotkane wyzwania. Efekty sesji zdjęciowych można zobaczyć nie tylko na stronie ale i we wszystkich materiałach składających się na identyfikację wizualną.

Identyfikacja wizualna

Tworząc identyfikację wizualną postanowiliśmy nawiązać do stylistyki logo – prosta, minimalistyczna ale i wyrazista forma. Intensywne kolory firmowe i korespondujące z nimi zdjęcia podkreślają profesjonalizm naszego klienta. W ramach identyfikacji wizualnej opracowaliśmy:

 • logo
 • księgę znaku
 • wiodący motyw graficzny
 • papier firmowy
 • wizytówki – warto zaznaczyć że każda zawiera zdjęcie portretowe, co jest spójne z wizerunkiem firmy skoncentrowanej wokół zespołu
 • ulotki i reklamę prasową
 • certyfikat
 • notes i długopisy

Strona internetowa

Wspomniane wcześniej prace nad stroną internetową to nie tylko odświeżenie grafiki. Wraz z klientem przeszliśmy wszystkie etapy projektowania i realizacji przywiązując uwagę do każdego detalu. Prace rozpoczęliśmy od precyzyjnego określenia potrzeb klienta i założeń projektowych. Następnie opracowaliśmy prototyp (Axure), który pozwolił nam wspólnie z klientem dopracować koncepcję funkcjonalną i wzajemnie skonfrontować założenia.

I prototyp i bazujący na nim projekt graficzny zostały opracowane w myśl zasad Responsive Web Design – brak dostosowania wcześniejszej strony do różnych ekranów był zresztą jedną z głównych przyczyn zmiany. W ramach projektu graficznego przygotowaliśmy również ikony prezentujące kategorie szkoleń, tak aby jak najczytelniej przedstawić ofertę firmy.

Przesuń zdjęcie dwoma palcami

Strona główna

Potraktowaliśmy stronę główną jako wizytówkę firmy, zbiór informacji w pigułce.
Klientowi zależało aby już na tym etapie pokazać bogactwo oferty szkoleń i tym samym umożliwić zainteresowanym szybkie przejście do wybranej kategorii szkoleń.

W tym miejscu chcieliśmy również wspomnieć o pozostałych, niejako dodatkowych usługach Bottega – stąd zwięzła i czytelna prezentacja.

Na stronie głównej nie mogło również zabraknąć sylwetek trenerów, którzy są niewątpliwą wizytówką firmy.

Przesuń zdjęcie dwoma palcami

Zespół jako największa wartość

Jak pisze właściciel firmy, Bottega to najciekawsze postacie polskiego świata IT. W takim wypadku grzechem było by nie pokazanie tego co każdy członek zespołu ma do zaoferowania. Dlatego w prezentacji sylwetki każdego z nich zawarliśmy nie tylko krótkie bio ale też specjalizację i prowadzone szkolenia a także zgromadzone materiały dla uczestników i nie tylko. Całość wzbogaciliśmy zdjęciem portretowym. Dzięki temu galeria trenerów jest nie tylko bogata w informacje ale i estetycznie i spójnie przedstawiona.

Przesuń zdjęcie dwoma palcami

Opis firmy zależny od adresata

Bottega trafia ze swoją ofertą nie tylko do programistów ale i do managementu oraz działów HR. Klientowi zależało na tym, aby przygotować osobny opis firmy skierowany dla każdej z tych grup. Dlatego opracowaliśmy projekt szablonu zawierającego sekcje przydatne w opisie firmy, do dowolnego wykorzystania. I tak na stronach opisowych znalazły się m.in. galeria klientów, interaktywna infografika, opis tekstowy czy krótkie teksty wzbogacone zdjęciami.

Przesuń zdjęcie dwoma palcami

Baza materiałów

To co bez wątpienia wyróżnia firmę naszego klienta to obszerna baza darmowych materiałów dla programistów. Na stronie poświęciliśmy jej osobne miejsce. Wszystkie materiały zostały uporządkowane wg kategorii analogicznie jak w przypadku szkoleń, dzięki temu można łatwo powiązać jedne i drugie. Zadbaliśmy o to, by każdy materiał był wyczerpująco ale czytelnie opisany i łatwo dostępny.

Przejrzysta prezentacja oferty

Rdzeniem działalności Bottega jest prowadzenie szkoleń i warsztatów z zakresu it. Tymczasem oferta jest tak bogata, że podzielona na 14 kategorii głównych i podkategorie. Zależało nam na tym, by konkretne szkolenia były łatwo dostępne a całość czytelna i zachęcająca do zgłębiania dalszych informacji.

Każda kategoria ma swoich trenerów dlatego zdecydowaliśmy się pokazać ich sylwetki również tutaj. Szczegółowy opis każdego szkolenia natomiast jest podzielony na czytelne sekcje, gdzie można znaleźć nie tylko informacje w pigułce ale też szczegółowy program, sylwetki trenerów a także dostępne materiały dotyczące tematyki szkolenia. Zainteresowani szkoleniem mogą od razu skontaktować się z koordynatorką.

Opinia klienta

Z Hello! Studio współpracowaliśmy na przestrzeni kilku lat w ramach II i III odsłony naszej strony firmowej oraz dodatkowych materiałów identyfikacji wizualnej. W obu przypadkach współpraca wyglądała wzorcowo: począwszy od makiet funkcjonalnych, poprzez szybkie i trafne projekty wizualne po kod strony. Na uwagę zasługuje również szybka reakcja całego zespołu na modyfikacje i drobne poprawki w kodzie. Warto dodać, że w przypadku pracy nad obiema odsłonami naszej strony próbowaliśmy wcześniej współpracować z innymi firmami, w sumie prawie 10 prób. W każdym przypadku próby kończyły się stratą pieniędzy i co najważniejsze czasu.

Współpraca z Hello! była miłą odmianą i pozwoliła odzyskać wiarę w polski design.

- Sławomir Sobótka / Bottega it Minds -